Дюритові шланги: виробництво та експлуатація
Головне про дюритові шланги
Дюритовий рукав сьогодні є ефективною альтернативою жорстким трубам і широко використовується в авіації, військовій та транспортній сферах, у дорожньому будівництві (як і бітумні рукави), сільському господарстві тощо. Головним чином, для транспортування в'язких, рідких та сипких речовин, а також для переміщення нехарчової води та середовищ, що містять спирти. Однак найчастіше гнучкі шланги використовуються для подачі олій та палива.
Переміщення різних рідких і газоподібних речовин, у тому числі під високим тиском стало можливим завдяки особливим технічним параметрам і властивостям дюритового рукава, таких як дуже висока міцність (наближена до міцності виробів для роботи з бітумними сумішами) у поєднанні з гнучкістю та хімічною стійкістю.
Далі ми розповімо докладніше про виробництво дюритових шлангів та їх експлуатаційний потенціал.
Виробництво рукавів
Технічний дюритовий рукав, виробник якого - наша компанія, робиться в кілька шарів:
- Внутрішня трубка з м'якої гуми з нейтральним хім. складом. Хімічно інертна маслобензостійка міцна камера спеціально зроблена для безпосереднього контакту з горючими рідинами та газами. Найменші дефекти абсолютно виключені. Трубка посилена армуючої плівкою, що створює додатковий захист прохідного каналу від негативних впливів тиску і високих температур маси, що транспортується.
- Основу складає технічний текстиль. Каркаси з технічного текстилю у складі додатково містять мінеральні включення з фракцією до 0,3 мм. Для надання міцності ми застосовуємо армування металевим дротом.
- Верх виробу покривається шаром гуми з пластифікатором (каучук, латекс або поліуретан) для герметизації рукава, підвищення міцності на прокол, розрив та перешкоджання утворенню тріщин та заломів.
Спочатку підготовлена гумова сировина направляється в змішувальний апарат, де під впливом нагріву змінює форму і перетворюється на фторкаучукову або акрилатну суміш з волокнистим наповненням.
Далі суміші охолоджуються та направляються на подальшу переробку. Проходять екструзію, вулканізацію, а також охолодження у фестонній машині із застосуванням води та інтенсивного обдування. На останньому етапі обробки відбувається каландрування гуми.
Далі безпосередньо "збирається" рукав на гнучких дронах. Матеріал надходить з Т-подібної головки екструдера, обплітається та покривається другим шаром гумової суміші. Залишається на деякий час, після чого занурюється в екструдер з освинцюванням, поверхня покривається свинцем. Майбутній шланг завантажується в автоклав, де відбувається остаточна вулканізація.
Властивості та застосування
У результаті отримані рукави різного діаметра відрізняються гарною гнучкістю. Внутрішній переріз у місцях вигину або скручування практично не змінюється, що є унікальною властивістю дюриту, що відрізняє його від інших рукавів високого тиску.
Висока міцність унеможливлює пошкодження різного ступеня складності. Зазначимо, що саме завдяки міцності рукав отримав назву «дюритовий». Оскільки слово "дюрит" (durus) з латинського перекладається, як "міцний".
Як уже було сказано, внутрішня трубка армована плівкою. Це формує допоміжний захист від газів і рідин, що транспортуються, а також розривів, проколів, розтріскування і т.д., які зазвичай спостерігаються при температурних контрастах, а також під активним тиском.
Серед важливих особливостей дюриту називають:
Поєднання феноменальної міцності з еластичність. Завдяки цьому їх можна використовувати як гнучкі труби з'єднання для повітряних, гідравлічних, масляних, паливних, та інших систем у спецобладнанні.
Здатність до транспортування різноманітних рідин і газоподібних сумішей при тиску, що досягає 13 атмосфер. Завдяки цьому вироби отримали застосування в машино- та верстатобудуванні.
Стійкість до ефірів, лугів і слабких кислот, що відкриває широкі можливості для використання дюриту в хімічній промисловості та нафтопереробці.
Температурна стійкість. Рукав може експлуатуватися без аварій не лише за низьких температур, а й при позначці +100 градусів за шкалою Цельсія.
Вони знаходять застосування у широкому списку промислових сфер, починаючи від авіаційної та військової та закінчуючи будмайданчиками та побутовими кухнями.
Правила експлуатації, монтажу та зберігання
Нестача дюритових шлангів, крім великої ваги, вважають відносно обмежений термін служби. Це приблизно 10 років. Річ у тім, що при постійному контакті з агресивними хімікатами гумова суміш поступово руйнується. А регулярні перепади температури рідини, що подається, нерідко провокують початок гниття камери. Ми даємо заводську гарантію на 1,5 роки.
Однак, не допускати порушення експлантації, рукав не вимагатиме заміни протягом 5-8 років мінімум.
Отже, що робити, щоб не допустити завчасну поломку, яка не потрапляє за умовами гарантії:
- Встановлювати шланги чітко по нанесеній по всій довжині жовтій смузі, уникаючи тим самим перекручування, утворення заломів та подальшого руйнування зовнішнього шару та обплетення.
- Не допускати формування вигинів та петель під гострим кутом у точках приєднання до фітингів.
- При прокладанні рукава біля гарячих вузлів та механізмів важливо простежити, щоб вони були захищені від контакту з поверхнями нагрівання.
- Для зберігання потрібно підготувати приміщення з активною вентиляцією, незмінною температурою в межах 15–20 градусів. Вологість повітря має бути не менше 45%.
- У жодному разі не зберігати бухти наваленими один на одного. В іншому випадку рукав може бути перетиснутий корпусом сусідньої котушки, що порушить його герметичність.
Ми суворо стежимо за умовами зберігання виробів на нашому складі та проводить відбраковування перед відправкою покупцю. Однак, якщо ви замовляєте дюритові рукави у стороннього виробника або перекупника, рекомендуємо оглядати рукави на наявність видимих пошкоджень, дефектів і тріщин.
Також перед покупкою враховуйте гранично допустимий тиск, при якому можна використовувати шланг, допустимі температури, а також склад робочих середовищ. Неправильний підбір та експлуатація шланга призведе до його швидкого зносу та порушення технічних процесів. Також ми рекомендуємо заздалегідь прорахувати потрібну довжину рукава, щоб у роботі не допускати зайвого провисання чи надмірного натягу.
- Стаття розглядає основні аспекти вибору конвеєрної стрічки, включаючи типи матеріалів, ціни та професійні рекомендації.
- У цій статті ми розглянемо, як випробовуються напірні рукави та які чинники впливають на їхню працездатність.