Класифікація фітингів для РВД
Рукава високого тиску набули широкого поширення в побуті та промисловості завдяки своїм фізичним властивостям та простоті монтажу. Для приєднання РВД використовуються муфти, перехідники, штуцери, які відрізняються діаметром та допустимим максимальним тиском. Також для найбільш економічно обґрунтованої прокладки застосовуються відводи, кути та хрестовини.
Основні види приєднувальних частин для РВС
Монтаж та прокладання рукавів високого тиску практично завжди здійснюється з використанням відводів та кутів. Дані приєднувальні частини використовуються у випадках, коли потрібна зміна потоку гідравлічної рідини.
Достатньо велику категорію представляють колектори, трійники та хрестовини, основною функцією яких є створення відгалужень, що відходять від центральної магістралі.
Муфти рукавів високого тиску — сполучні елементи, що надійно фіксують два відрізки РВД однакового діаметра. З цією метою для рукавів, що мають різний діаметр, використовуються перехідники.
До сполучної частини належать штуцери, які однією частиною фіксуються на трубопроводі, а іншою на рукаві високого тиску. Пробки чи заглушки — «кінцевики», що застосовуються для закладення кінців РВД.
Як вибрати хрестовини, колектори та трійники
Залежно від будови хвостовиків трійники, колектори та хрестовини поділяються на 4 групи.
Multifit — найпоширеніший тип, що дозволяє максимально скоротити час монтажу. На професійному сленгу даний тип з'єднання трійників, колекторів і хрестовин називають "ялинкою". Вона є найбільш універсальною та підходить для всіх рукавів високого тиску, за винятком моделей, які мають 6 навивок.
Для встановлення трійників та хрестовин із системою Interlock потрібно часткове зняття шарів, що підходять для РВД з 4 та 6 навивками.
Серія SC має перевагу перед Interlock, оскільки для монтажу не вимагає видалення шарів, підходить для рукавів високого тиску з 4 та 6 навивками.
Трійники, колектори та хрестовини серії 19 відносяться до категорії багаторазових фітингів для рукавів з 4 навивками, встановлюються з видаленням лише зовнішнього шару.
Класифікація муфт, відводів та штуцерів по приєднувальній частині
Залежно від особливостей приєднувальної частини група муфт, відводів та штуцерів поділяється на:
-
безрезьбові;
-
різьбові.
Ця класифікація не залежить від типу хвостовиків. Найбільш поширені безрізьбові муфти та штуцери маркуються «connector», вони мають однакові наконечники з двох сторін і дозволяють швидко усунути розрив рукава високого тиску.
Vanjo — відводи та муфти, для монтажу яких необхідні спеціальні болти певного діаметру. Вони дають більш надійне з'єднання, хоч і вимагають часу на встановлення.
Steck або замкові фітинги для рукавів високого тиску. Справедливо буде відзначити, що цей тип з'єднання притаманний не тільки відводам, муфтам і штуцерам, а й перехідникам РВС.
Steck має кільце ущільнювача і блокуючий замок, який і забезпечує герметизацію. BEL, BES та UTS менш поширені типи приєднувальної частини. Для їх встановлення потрібна паяння.
Різьбові відводи та штуцери рукавів високого тиску відрізняються типом різьблення:
-
метричне різьблення з маркуванням DIN відповідає числовим параметрам, які прийняті в Європі;
-
SAE або дюймове різьблення зустрічається на перехідниках і муфтах американського виробництва;
-
BSP трубна дюймова, введена англійськими виробниками фітингів.
При підборі перехідників, кутів, а також заглушок важливо враховувати маркування фітингу та РВС, особливо якщо вони зроблені в різних країнах.
Що потрібно знати про кути для РВС
Кути для РВД не відрізняються особливою різноманітністю, випускаються під 45° та 90°, рідше 180°. Кутові фітинги виготовляються за декількома стандартами, зокрема DKOL/DKOS DIN 20066/3861, DKM DIN 20078/3863, DKM DIN 20078/3863, ORFS ISO 8434-3 (SAE J1453). Більшість із цих стандартів прийняті в Європі чи США, тому внутрішньо
- Стаття розглядає основні аспекти вибору конвеєрної стрічки, включаючи типи матеріалів, ціни та професійні рекомендації.
- У цій статті ми розглянемо, як випробовуються напірні рукави та які чинники впливають на їхню працездатність.