Шланги по виду навантажень
Гумові рукави (шланги) використовуються в побуті, промисловості, комунальному та сільському господарстві для транспортування різних речовин: води, бензину, масла, газу, лугів і навіть харчових продуктів. По виду навантажень вони діляться на напірні, напірно-всмоктувальні та всмоктувальні (вакуумні). Кожна різновид має своє призначення, робочий тиск, клас. Знання цієї інформації допомагає правильно підібрати рукав під конкретні умови експлуатації.
Напірні шланги: їх призначення, робочий тиск, класи
Почнемо розбір гумових шлангів на увазі навантажень з напірних рукавів. Їх призначення — подача під тиском рідин, нафтопродуктів, стисненого повітря, харчових речовин, насиченого пара. Напірний рукав здатний витримувати робочий тиск до 16 атмосфер — величина залежить від діаметра шланга. Для більш точного підбору рекомендуємо проконсультуватися у фахівців. Будьте уважні при розрахунку параметрів виробу, щоб вони відповідали умовам використання і транспортується середовищі.
В залежності від призначення напірні шланги з гуми поділяються на такі класи:
● Б (I) — бензостойкие вироби, рекомендовані для гасу, мінерального масла, дизельного палива й інших нафтопродуктів;
● В (II) — подають технічну воду, слабкі розчини кислот (крім азотної) і лугів (з концентрацією, що не перевищує 20%);
● ВГ (III) — служать для транспортування гарячої води;
● Г (IV) — використовуються на пневматичному обладнанні для подачі стисненого повітря;
● П (VII) — харчові речовини (алкогольні напої, молоко, соки);
● Ш (VIII) — забезпечують транспортування абразивних матеріалів, слабокислих і слаболужних розчинів;
● Пар-1 і Пар-2 (X) — як видно з назви, передають насичений пар.
Напірно-всмоктувальні шланги: призначення, робочий тиск, класи
Наступною різновидом шлангів на увазі навантажень є напірно-всмоктувальні вироби. Вони представляють собою міцні гумові армовані рукава, стінки яких не змикаються в умовах вакууму. Такі транспортні елементи використовуються на бензо - і цементовозах, комунальному обладнанні, помпах та інших системах, призначення яких — паркан, всмоктування, відкачування, перекачування рідин та інших речовин.
Робочий тиск залежить від групи, до якої належить напірно-всмоктуючий шланг:
● 1-ая — 0,08 МПа;
● 2-а — всмоктування — 0,08 МПа, а напірне становить 0,3, 0,5 або 1,0 МПа.
Класів всього чотири:
● Б — маслобензостійкі вироби (не можна транспортувати рослинна олія);
● В — служать для перекачування технічної води;
● КЩ — дозволяють відкачувати слабокислотные і слабо лужні розчини (до 21%), інші хімікати, нечистоти, мул, фекальні води;
● П — створені для роботи з харчовими продуктами.
Неправильне використання гумового шланга за призначенням може призвести до його пошкодження і серйозної аварійної ситуації на виробництві, створити загрозу для життя і здоров'я людини. Враховуйте робочий тиск і грамотно підбирайте рукав по виду навантажень.
Всмоктувальні (вакуумні) шланги: призначення і класифікація
Призначення всмоктувальних (вакуумних) шлангів — всмоктування і нагнітання рідких речовин, паливних сумішей. Армовані сталевим дротом рукава мають текстильні прогумовані прокладки. Дані вироби характеризуються підвищеною міцністю. Робочий тиск не залежить від розмірів всмоктуючого (вакуумного) шлангу і становить 0,08 МПа.
Класифікація рукавів даної категорії по виду навантажень збігається з напірно-усмоктувальними шлангами: Б, В, КЩ і П. Середній термін експлуатації таких виробів становить 2,5-3 роки. Сфера їх застосування — промислові підприємства, насосні станції, агрокомплекси, комунальні та житлові об'єкти. Всмоктувальні (вакуумні) шланги, нарівні з напірними і напірно-усмоктувальними, відрізняються функціональністю і простотою експлуатації.